За результатами громадського моніторингу урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції” презентували звіт про спостереження за роботою сервісних центрів МВС в місті Одеса. У заході взяли участь громадські наглядачі за якістю обслуговування у сервісних центрах МВС та керівництво регіонального сервісного центру МВС в Одеській області. Були визначені найпоширеніші корупційні прояви — «корупційні ризики», які сервісним центрам МВС вдалося подолати, та зазначені проблеми, які необхідно вирішити для покращення роботи сервісних центрів МВС.
Оксана Величко, координатор урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», зазначила, що проект громадського моніторингу якості обслуговування громадян при наданні адміністративних послуг – пілотний і для його реалізації обрали м. Одеса, а надалі думають про можливість продовження та розширення цього проекту по всій Україні.
«Ми зараз активно працюємо з Головним сервісним центром МВС над пакетом змін щодо отримання водійських посвідчень та врегулювання діяльності автошкіл. Зараз наші експерти у Києві намагаються дійти максимальної згоди у прозорому вирішенні цих проблем. Законодавчого врегулювання потребує питання видачі «крутих» автономерів, адже сьогодні згідно з наказом МВС України за певну плату можна отримати хороші номери, які мають 4 однакові цифри. Однак привабливою, але безоплатною залишається можливість отримати номери, які містять 3 однакові цифри, до прикладу 7770. Це створює корупційний ризик «продати» такі номери бажаючим», — продовжила Оксана Величко.
В. о. начальника Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області Олександр Стариченко підкреслив важливість громадського моніторингу та наголосив на особливостях роботи сервісних центрів МВС:
«Сервісні центри МВС, особливо у порівнянні з колишніми МРЕВ, мають ключову різницю у стандартах роботи – ми відкриті до співпраці та підтримуємо проведення громадського моніторингу нашої роботи. У рамках реформи вже відбулися важливі зміни у площині отримання водійських посвідчень за ініціативи та активних дій Головного сервісного центру МВС. Були запроваджені нові тести ПДР для отримання посвідчення водія. Вони вперше в Україні пройшли відкрите онлайн обговорення, в якому взяло участь майже 11 тисяч громадян. Нові тести містять 2500 питань, які були актуалізовані відповідно до існуючої ситуації на дорогах, а також згруповані по категоріям водійського посвідчення. Найважливіше, тепер перевірити свої знання та пройти тест можна у відкритому доступі на сайті Головного сервісного центру МВС. Це безкоштовно й обмежень у кількості спроб немає. Далі, до кінця 2017 року сервісні центри МВС планують впровадити посилений контроль за процесом складання іспитів — фото- та відеофіксацію».
У процесі моніторингу громадський наглядач ініціативи «Разом проти корупції» Олександр Ройтбут також визначив інші проблеми у роботі сервісних центрів МВС. Зокрема, на його думку, «вузьким» місцем у роботі центрів досі залишилися черги на огляд транспортного засобу через досить обмежене місце для проведення огляду та відсутність достатньої кількості фахівців Експертної служби МВС, які власне і відповідають за огляд, тому процедура огляду може тривати занадто довго. Адже, в середньому експерт за один день оглядає приблизно 60 транспортних засобів і здійснює 20 експертних досліджень. Варто було б збільшити штат експертів, а також підпорядкувати їх регіональному сервісному центру МВС в області.