Катерина Піддубна — слухачка автошколи для людей з інвалідністю Одеського державного університету внутрішніх справ отримала посвідчення водія категорії В.
Пані Катерина — переселенка з Донецька, яка з початком бойових дій на сході України переїхала до Одеси. Жінка пересувається на кріслі колісному вже майже 10 років. Досягла своєї мети та подолала нове випробування, склавши практичний іспит у сервісних центрах МВС Одещини, з першого разу.
«Я переконана, що у такий важкий для нашої країни час важливо вміти кермувати автомобілем, адже невідомо, де і коли людині знадобляться ці навички. Можливо саме вони у потрібний момент допоможуть врятувати чиєсь життя. Тож, я дуже вдячна за реалізацію цього проєкту й таку вкрай необхідну ініціативу Олени Зеленської «Без бар’єрів», — зазначає автоледі.
Жінка приємно вражена організацією надання послуг у нашому закладі, звернувши увагу на безбар’єрному доступі до всіх локацій та привітний персонал. Від щирого серця подякувала інструкторам автошколи за навчання, підтримку, чуйне ставлення
Життя за кермом дає додаткові можливості. Це робить нас значно мобільнішими й відкриває світ. Особливо, це важливо людям з інвалідністю. Адже саме авто допомагає їм доторкнутися до тих речей, про які вони лише мріяли.
Перелік вимог до майбутніх водіїв:
- бажають навчитися керувати автомобілем з ручним керуванням;
- відсутні медичні протипоказання (захворювання і вади), за наявності яких особа не може бути допущена до керування транспортними засобами категорії «В»;
- в наявності необхідний перелік документів.
Для того, щоб долучитись до навчання, необхідно пройти 6 навчальних етапів.
1 етап: отримати медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом.
Пройти медогляд кандидатів у водії транспортних засобів в будь-якому закладі охорони здоров’я, який проводить огляд таких осіб, та отримати довідку за формою 083/о.
2 етап: обрати автошколу для теоретичної підготовки та подати документи. Для зарахування на навчання необхідно підготувати:
- заяву на ім’я директора автошколи із зазначенням своєї адреси та категорії транспортного засобу, право на керування яким особа бажає отримати;
- копію паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус;
- копію одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- або повідомлення про відмову від його прийняття;
- дійсну на дату подання документів медичну довідку встановленого зразка, що підтверджує допущення водія до керування транспортним засобом;
- одну кольорову фотокартку розміром 3,5 на 4,5 см.
3 етап: пройти теоретичний курс навчання в автошколі. Прослухати курс лекцій та отримати свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки за встановленою формою.
4 етап: необхідно скласти теоретичний іспит в сервісному центрі МВС. Для складання теоретичного іспиту необхідно при собі мати:
- копію паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус;
- копію одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття;
- дійсну на дату подання документів медичну довідку встановленого зразка, що підтверджує допущення водія до керування транспортними засобами відповідних категорій;
- квитанція про внесення плати за послугу.
5 етап: пройти практичне навчання в автошколі, що здійснює підготовку людей з інвалідністю.
До практичної підготовки в закладі допускаються особи, які успішно склали теоретичний іспит у територіальному сервісному центрі МВС. Для зарахування на навчання подаються ті ж документи, що зазначені в етапі 2. Після практичної підготовки складається внутрішній іспит та видається свідоцтво.
6 етап: необхідно скласти практичний іспит в сервісному центрі МВС та отримати посвідчення водія. Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається іспит.
Ми говоримо про зручність і про те, що держава забезпечує зі свого боку безперервний супровід: Автошколи – навчання, а сервісні центри МВС – екзаменацію.
З липня в Україні працюють сім автошкіл для людей з інвалідністю. Ці навчальні заклади діють на базі закладів освіти МВС України у Києві, Кам’янці-Подільському, Кропивницькому, Одесі, Львові Дніпрі та Кривому Розі.
Разом будуємо інклюзивну країну, в якій свобода, комфорт і безпека пересування — будуть не привілеєм, а доступною можливістю для усіх.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.