A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Небезпечні вантажі – без загрози життю та довкіллю


24 Лютого 2020

На Донеччині однією з актуальних послуг сервісних центрів МВС є видача (продовження) свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів.

З початку поточного року Регіональний сервісний центр МВС в Донецькій області видав вже 73 свідоцтва про допущення автотранспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів, у 2019 року надано 528  допусків до перевезення небезпечних вантажів.

Також, за минулий рік 339 кермувальників, а цьому році вже 17 водіїв пройшли спеціальну підготовку та отримали відповідні документи, які дозволяють цим водіям керувати вантажівками з небезпечними речовинами, матеріалами, виробами та відходами. За певних обставин такі вантажі під час перевезення можуть спричинити пожежу, пошкодження технічних засобів, пристроїв, споруд та інших об’єктів, завдати матеріальні збитки й шкоду довкіллю, а також призвести до травмування, отруєння людей і тварин. Тому автомобілі, що перевозять небезпечні вантажі, повинні відповідати вимогам державних стандартів, норм безпеки, охорони праці та екології, а також мати відповідне маркування і Свідоцтво про допущення до перевезення небезпечних вантажів, а водії – допуск до перевезення визначених небезпечних вантажів.

До підготовки (перепідготовки) допускаються особи, які мають водійський стаж не менше трьох років та посвідчення на право керування транспортними засобами відповідної категорії.

Після проходження курсу навчання та одержання позитивних підсумкових результатів водії допускаються до іспитів.

Для складання іспитів до РСЦ МВС необхідно подати наступні документи:

  • заява на оформлення та видачу ДОПНВ-свідоцтва про підготовку водія;
  • свідоцтво про закінчення спеціального навчання;
  • екзаменаційна картка;
  • посвідчення водія;
  • медична довідка встановленого зразка (форма N 083/о);
  • паспорт або документ, що його замінює (ID-паспорт надається разом із довідкою про реєстрацію місця проживання особи);
  • копія трудової книжки (для водіїв, направлених на спеціальне навчання юридичними особами, – подання суб’єкта перевезення небезпечних вантажів про направлення на спеціальне навчання);
  • копія ДОПНВ-свідоцтва (у разі перепідготовки);
  • квитанції про сплату вартості за надання адміністративної послуги та бланкову продукцію.

Після успішного складання іспиту Регіональний сервісний центр МВС в Донецькій області видає ДОПНВ-свідоцтво про підготовку водія, термін дії якого становить п’ять років.

Для отримання або продовження свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів власник транспортного засобу, перевізник або уповноважена ним особа може звернутись до будь-якого територіального сервісного центру РСЦ МВС в Донецькій області.

Маєте запитання — ми постійно на зв’язку!  Звертайтеся за консультаціями за номером телефону (044) 290 19 88 або на офіційну сторінку в Фейсбук.

ВОВК, МЯУ, ПЕТРОВИЧ, НОМЕРОК, БОРОДА. Які індивідуальні номерні знаки замовляють мешканці Донеччини?


19 Лютого 2020

В Донецькій області понад 600 водіїв мають індивідуальні номери на автівках. Слід відзначити, що попит на такі номерні знаки значно зріс. У 2018 році було видано всього 63 таких номерних знаки, а в минулому році – 153. А з початку поточного року вже 35 водіїв Донеччини виявили бажання та отримали індивідуальні номерні знаки.

Серед індивідуальних номерних знаків, які замовляли донецькі автовласники:

— іменні: ПЕТРОВИЧ, САНЯ, НАТАЛИ, ВАСИЛИЧ, ДИМОН, ВИКТОР;

— креативні: МЯУ, МОЯВСЯ, БОРОДА, ПСИХ, КОФФ, НОМЕРОК, ОООО

— цікаві цифрові комбінації: ХХХХХХХХ, 40IN, МSF030, SSN, XXI, A999A;

— англомовні назви: SHNUR, WTF, KUZNEC, KAVAL, DEMOMAN, ZLODEY.

Всі назви номерних знаків реальні.

Зауважимо, індивідуальні номерні знаки (ІНЗ) дійсні тільки на території України. Такий номер можна замовити лише як доповнення до державного номерного знаку, але не замість нього.

На ІНЗ можна розміщувати букви (українського чи латинського алфавітів) і цифри; літери, цифри і графічний елемент. ІНЗ повинен містити від 3 до 8 символів, якщо це тільки букви. Якщо це букви і цифри, то від 3 до 7 елементів, причому 2 символи з них повинні бути буквами.

На ІНЗ заборонено наносити написи дискримінаційного характеру за ознаками мови, расової і національної приналежності, ставлення до релігії, соціального і майнового стану, статі, освіти, роду та ін.

Заборонені — написи ненормативного походження; символіка, абревіатури або скорочені назви установ, організацій, підприємств без їх письмової згоди. Не можна використовувати графічний елемент, схожий з буквами або цифрами; імітацію зображення Державного Герба України або Державного Прапора України  та інше.

Слід нагадати, що здійснити замовлення індивідуальних номерних знаків можливо у два способи:

  • онлайн на сайті hsc.gov.ua;
  • безпосередньо в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС (обрати зручний за розташуванням сервісний центр МВС можливо за посиланням).

Термін виготовлення: до одного місяця (з дати передачі виробникові примірника макета індивідуального номерного знаку).

Спосіб отримання:

  • у Головному сервісному центрі МВС (м. Київ, вул. Туполева, 19);
  • у відділенні Нова пошта (вартість доставки – 500 грн).

Після отримання комплекту виготовлених індивідуальних номерних знаків необхідно звернутись до ТСЦ МВС для перереєстрації транспортного засобу.

Послідовність дій одержувача послуги:

  • подання до адміністративного органу повного комплекту документів, необхідного для виготовлення індивідуальних номерних знаків;
  • здійснення оплати за надання адміністративної послуги;
  • отримання комплекту індивідуальних номерних знаків в ГСЦ МВС.

Вартість послуги:

300 грн — три символи (мінімальне замовлення);

90 грн — кожний наступний (до восьми символів);

500 грн — графічний елемент ;

252 грн — вартість спецпродукції (номерних знаків для авто);

112 грн 20 коп — вартість спецпродукції (номерних знаків для мотоцикла).

Більше інформації щодо отримання ІНЗ можна за посиланням: http://hsc.gov.ua/index/poslugi/faq/yak-otrimati-individualnij-nomernij-znak/

Що робити, якщо ваше посвідчення водія чи свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу не відображається в застосунку «Дія»?


17 Лютого 2020

6 лютого українцям стали доступні електронні посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу в мобільному застосунку «Дія».

Почали використовувати застосунок «Дія», проте зіткнулись з проблемою відображення актуальних особистих даних в електронному посвідченні водія чи свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, відсутністю фотографії чи документів? Онлайн-сервіс Міністерства внутрішніх справ “Електронний кабінет водія” запровадив послугу уточнення даних, що дозволяє провести верифікацію цих документів.

Проєкт реалізовує Головний сервісний центр МВС спільно з Міністерством цифрової трансформації та за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Тепер електронний кабінет водія надає громадянам можливість скористатися онлайн-послугами:

  • уточнення даних у реєстрі посвідчень водіїв;
  • уточнення даних у реєстрі свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу.

Сервіс дозволяє громадянам подати заяву про коригування неточностей у реєстрах МВС та оперативно доповнити наявну в них інформацію.

Отже, якщо у вас виникла проблема з е-правами чи е-свідоцтвом в застосунку «Дія», вам необхідно авторизуватися в електронному кабінеті водія та скористатися послугою уточнення даних.

Алгоритм дій:

  • перейти із застосунку «Дія» в електронний кабінет водія, авторизуватися;
  • заповнити всі поля необхідними даними (автоматично заповнюються наявні у базі дані, в які можна внести виправлення);
  • завантажити файл із зображенням обох сторін документу у форматі .jpg;
  • надіслати електронну заяву до сервісного центру МВС для обробки.

Працівники сервісних центрів МВС опрацьовують отримані електронні заяви та вносять зміни до Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС. У випадку виявлення додаткових неточностей або відсутності фотографії громадянина, його запросять особисто звернутися до будь-якого сервісного центру МВС.

Внесені до Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС дані автоматично оновляться та будуть відображені в електронному кабінеті водія та застосунку «Дія».

Запровадження такого сервісу дозволить підвищити якість даних у Єдиному державному реєстрі транспортних засобів МВС. У подальшому завдяки цьому більше громадян зможуть отримувати адміністративні послуги  онлайн, заощадити свої час і сили.

Зауважимо, що послугу верифікації даних також можна отримати особисто, звернувшись до зручного за розташуванням сервісного центру МВС. Їх контакти та повний перелік шукайте за посиланням.

Проєкт реалізовано у співпраці з Фондом Східна Європа.

Заміна посвідчення водія онлайн


17 Лютого 2020

Відновлення та заміна посвідчення водія — одна з найбільш популярних послуг сервісних центрів МВС: щороку за нею звертається більше 500 000 українців. Так само як і замовлення індивідуальних номерних знаків чи перевірка авто за VIN-кодом, цей сервіс відтепер доступний онлайн в електронному кабінеті водія.

Як скористатися послугою в декілька кліків — розповідаємо у відео-інструкції

За допомогою онлайн-сервісу громадянин може замовити:

• обмін посвідчення водія в разі зміни персональних даних;
• отримання посвідчення водія замість втраченого, викраденого або пошкодженого;
• заміну посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії (за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі посвідчення водія не більше 2 адміністративних порушень ПДР).

Проєкт реалізується у партнерстві Головного сервісного центру МВС і Міністерства цифрової трансформації та за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Фонду Східна Європа.

Алгоритм отримання послуги:

• після авторизації в ЕКВ особа подає заяву в електронній формі;
• до заяви громадянин додає електронні копії документів, що підтверджують зміну персональних даних (за потреби), довідки з поліції (за потреби) і чинної медичної довідки форми 083/о;
• заява підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП) особи.

Громадянин отримує відповідне сповіщення у випадку успішної перевірки поданої заяви та документів за всіма передбаченими державними реєстрами та базами. Відмовлення в наданні послуги можливе з ряду причин, що передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 № 946, яка вносить зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Отримати посвідчення водія громадянин зможе в територіальному сервісному центрі МВС, зазначеному в його електронній заяві.

Стежте за нововведеннями реформи на сайті Головного сервісного центру МВС. За консультаціями звертайтеся на офіційну сторінку в Facebook або за телефоном (044) 290-19-88.

Заміна посвідчення водія онлайн через електронний кабінет водія


17 Лютого 2020

Замінити посвідчення водія чи відновити його у випадку втрати або викрадення тепер набагато легше — достатньо зайти в електронний кабінет водія (ЕКВ).

Громадянин отримує відповідне сповіщення у випадку успішної перевірки поданої заяви та документів за всіма передбаченими державними реєстрами та базами. Відмовлення в наданні послуги можливе з ряду причин, що передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 № 946, яка вносить зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Отримати посвідчення водія громадянин зможе в територіальному сервісному центрі МВС, зазначеному в його електронній заяві.

Звертаємо увагу, що перелічені послуги доступні онлайн для власників посвідчень водія, фотокартка яких не старше двох років.

Проєкт реалізується у партнерстві Головного сервісного центру МВС і Міністерства цифрової трансформації та за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Фонду Східна Європа.

Стежте за нововведеннями реформи на сайті Головного сервісного центру МВС. За консультаціями звертайтеся на офіційну сторінку в Facebook або за телефоном (044) 290-19-88.

Довідка: Електронний кабінет водія (ЕКВ) – це онлайн-сервіс, який надає всю актуальну інформацію про ваші транспортні засоби, а також можливість скористатися деякими послугами сервісних центрів МВС онлайн. Він запрацював у грудні 2018 року. Авторизуватись в ЕКВ можна за допомогою КЕП, BankID або MobileID. Користувачі ЕКВ можуть дізнатися інформацію про власні посвідчення водія та транспортні засоби, перевірити історію штрафів та сплатити їх. Також в ЕКВ можна зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом та індивідуальний номерний знак.

Obmin-posvidchennya-onlai-n3-3x-8